Nietrzeźwi na drogach powiatu (16.04.2016 r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi na drogach powiatu (16.04.2016 r.)

Data publikacji 18.04.2016

alco3Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie w trakcie sobotnich kontroli drogowych przeprowadzanych na terenie powiatu ostrzeszowskiego ujawnili nietrzeźwych kierujących pojazdami. Sprawcy za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem.

 

W sobotę (16.04.2016 r.) około godziny 07:30 w miejscowości Palaty policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej  kierującego pojazdem marki Renault Megane. W trakcie przeprowadzanej kontroli 35-letniego mężczyznę (mieszkańca gm. Grabów n/Prosną) poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało prowadził on pojazd na podwójnym gazie - 0,35 mg/l. 

Tego samego dnia w godzinach przedpołudniowych na ul. Słonecznej w Ostrzeszowie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 41-letniego mieszkańca Ostrzeszowa, który kierował samochodem marki VW T4 znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,38 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Na żądanie kierującego została również pobrana krew do badania. W związku z tym zdarzeniem sprawcy zatrzymano prawo jazdy. 

Wobec sprawców przestępstw wszczęto postępowania przygotowawcze. Mężczyźni za popełniony czyn odpowiedzą przed sądem.

 

 

 

 

Autor: MH