O dopalaczach z uczniami gimnazjum w Siedlikowie (27.04.2016 r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O dopalaczach z uczniami gimnazjum w Siedlikowie (27.04.2016 r.)

Data publikacji 02.05.2016

1W minioną środę funkcjonariuszka Wydziału Prewencji ostrzeszowskiej komendy realizując założenia programu prewencyjnego pod nazwą "Dopalacze niszczą życie" spotkała się z gimnazjalistami w Siedlikowie.

 

 

W środę 27.04.2016 roku policjantka Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie spotkała się z uczniami gimnazjum w Siedlikowie. 

Tematem spotkania była szkodliwość działania na organizm człowieka środków odurzających oraz dopalaczy. Ważną kwestię stanowiły również informacje dotyczące odpowiedzialności prawnej przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w związku z posiadaniem przy sobie środków ustawowo zabronionych. Na koniec spotkania przeprowadzono ćwiczenia z wykorzystaniem alko-gogli, za pomocą których zademonstrowano uczniom jakich upośledzeń zmysłów doznaje człowiek po spożyciu alkoholu.

W związku z odbywającymi się na bieżąco szkoleniami z zakresu profilaktyki dotyczącej nowych narkotyków i dopalaczy oraz zatrważających danych dotyczących wieku osób sięgających po raz pierwszy po tego rodzaju środki, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie postanowili rozszerzyć cykl spotkań edukacyjnych na uczniów klas V-VI szkół podstawowych. 

 

Autor: MH

245673