Podsumowanie długiego weekendu majowego 2016 - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie długiego weekendu majowego 2016

Data publikacji 04.05.2016

blachaPolicjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zakończyli akcję - "Majowy Weekend 2016". Działania prowadzone były na terenie całego kraju od 29 kwietnia do 3 maja. W tym czasie stróże prawa czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu oraz uczestników ruchu drogowego. Podsumowując długi majowy weekend można powiedzieć, że minął on bezpiecznie.

 

Od minionego piątku, tj. 29 kwietnia do dnia 03 maja 2016r. ostrzeszowscy policjanci prowadzili działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach oraz na terenie całego powiatu podczas długiego weekendu majowego.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego obecni byli na ulicach miast i gmin powiatu ostrzeszowskiego. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszali się kierowcy oraz ich trzeźwość. Sprawdzali również stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. W czasie pełnienia służby stróże prawa wykorzystywali videorejestrator oraz urządzenia do badania stanu trzeźwości.

Można powiedzieć, że na drogach powiatu ostrzeszowskiego długi majowy weekend minął dość spokojnie.
Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie odnotowała tylko 4 kolizje drogowe, w tych dniach nie doszło do żadnego wypadku drogowego. 
Jeśli chodzi o nietrzeźwych kierujących, to mundurowi zatrzymali 4 osoby, które kierowały pojazdami po alkoholu.
Ponadto policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego przeprowadzili łącznie 18 interwencji, w tym 13 interwencji publicznych oraz 5 interwencji domowych, dwie osoby zostały zatrzymane do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie.