20-latkom grozi kara do 10 lat więzienia - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

20-latkom grozi kara do 10 lat więzienia

Data publikacji 17.05.2016

krata_3Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie prowadzą dochodzenie w sprawie włamania do domku letniskowego w miejscowości Bierzów (gmina Kobyla Góra). Sprawcy ukradli sprzęt elektroniczny oraz kolekcjonerskie płyty winylowe. Pokrzywdzony wycenił starty na kwotę blisko 5000 złotych.

W dniu 29 kwietnia 2016 roku policjanci przyjęli zgłoszenie o włamaniu do domku letniskowego w miejscowości Bierzów. Z ustaleń wynikało, że złodzieje wybili szybę w oknie tarasowym i weszli do środka domku. Z pomieszczenia ukradli telewizory, odtwarzacz DVD, kolekcjonerskie płyty winylowe oraz butelki z alkoholem. Właściciel mienia wycenił starty na kwotę blisko 5000 złotych.

W wyniku podjętych czynności służbowych, jeszcze w tym samym dniu mundurowi zatrzymali do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie dwóch 20-letnich mężczyzn - obaj są mieszkańcami gminy Kobyla Góra podejrzewanych o to przestępstwo.

Ostrzeszowscy śledczy sprawcom przedstawili już zarzuty kradzieży z włamaniem, za które grozi nawet kara do 10 lat więzienia.

W przedmiotowej sprawie trwają dalsze czynności służbowe, także policjanci pracują nad odzyskaniem skradzionego mienia.