"Z rowerem za pan brat" - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Z rowerem za pan brat"

Data publikacji 24.05.2016

dsc_2283Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży -  jako uczestnik ruchu drogowego, zorganizowali rajd rowerowy pod hasłem "Z rowerem za pan bart". Uczestnicy akcji musieli zmierzyć się z zadaniami, które podzielone były na trzy etapy. Rajd zakończył się wręczeniem nagród dla najlepszych drużyn. 

W miniony piątek (20.05.2016r.) ostrzeszowscy policjanci, w ramach programu prewencyjnego "Seniorzy i Młodzież: dwa pokolenia - jeden cel" zorganizowali  rajd rowerowy pod nazwą "Z rowerem za pan brat". Tym razem wyprawa przygotowana była szczególnie dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.  Przedsięwzięcie miało na celu wskazanie po przez zabawę właściwych zachowań u "rajdowiczów", jako bezpieczny uczestnik ruchu drogowego. 

Do rajdu przystąpiło osiem placówek szkolnych z terenu miasta Ostrzeszowa oraz gminy Kobyla Góra (łącznie 39 osób). Byli to uczniowie reprezentujący:

- Szkołę Podstawową nr 1 im. H. Sienkiewicza w Ostrzeszowie,

- Szkołę Podstawową nr 2 im. M. Dąbrowskiej w Ostrzeszowie, 

- Szkołę Podstawową nr 3 im. D. Savio w Ostrzeszowie,

- Szkołę Podstawową w Mąkoszycach,

- Szkołę Podstawową  w Parzynowie,

- Gimnazjum nr 1 im. J. Korczaka w Ostrzeszowie,

- Gimnazjum nr 2 im. K. Wojtyły w Ostrzeszowie,

- Gimnazjum z Kobylej Góry (drużyny 3-osobowe).

Impreza podzielona była na 3 etapy:

  • pierwszy etap odbył się na boisku Szkoły Podstawowej nr 3 im. D. Savio w Ostrzeszowie, gdzie dwóch zawodników z każdej drużyny musiało pokonać tor przeszkód,

  • drugi etap odbył się podczas postoju w miejscowości Olszyna, gdzie uczestnicy drużynowo rozwiązywali test wiedzy z zakresu ruchu drogowego,

  • trzeci etap odbył się w Gimnazjum w Kobylej Górze, gdzie jeden zawodnik z każdej drużyny miał za zadanie przejechać prawidłowo wyznaczoną trasę przez miasteczko rowerowe.

Uroczyste zakończenie rajdu zostało uwieńczone wręczeniem nagród najlepszym drużynom oraz drobnych upominków wszystkim uczestnikom przedsięwzięcia.

Także podziękowania z rąk organizatorów trafiły do Burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów Mariusza Witka, Wójta Gminy Kobyla Góra Wiesława Berskiego oraz Prezesa PSS Społem, którzy pomogli w przygotowaniu rajdu rowerowego.

dsc_2309p5200882p5200907dsc_2308dsc_2342dsc_2283dsc_2264dsc_2317dsc_2292p5200957dsc_2271dsc_2313dsc_2277p5200864