Zaczął wyprzedzać, gdy był już wyprzedzany (24.05.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaczął wyprzedzać, gdy był już wyprzedzany (24.05.2016r.)

Data publikacji 24.05.2016

kogut-kgpW miejscowości Kotowskie doszło do kolizji drogowej z udziałem trzech pojazdów. Kierujący dacią duster podjął manewr wyprzedzania volkswagena golfa nie widząc, że był już wyprzedzany przez jadącego mercedesem. Ponadto element nadwozia daci dodatkowo zahaczył o vw golfa. Policjanci sprawcę ukarali mandatem karnym oraz sześcioma punktami.

Do kolizji drogowej doszło po godzinie 10:00 (24.05.2016r.) na krajowej nr 25-tce w miejscowości Kotowskie (gmina Ostrzeszów).

Skierowani policjanci na miejsce zdarzenia ustalili, że sprawcą kolizji był 41-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego kierujący samochodem marki dacia duster.

Sprawca, na prostym odcinku drogi podjął manewr wyprzedzania samochodu marki volkswagen golf, którym kierował 29-letni mężczyzna (mieszkaniec powiatu ostrowskiego) nie upewniając się wcześniej, że wyprzedzał już go pojazd marki mercedes, kierował nim 24-letni mieszkaniec Wrocławia. W następstwie nieprawidłowego manewru doszło do zderzenia pojazdów. Ponadto samochód marki dacia duster elementem nadwozia uderzył w wyprzedzanego golfa.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości uczestników kolizji, wszyscy byli trzeźwi. Wobec sprawcy mundurowi zastosowali karę grzywny oraz karę 6 punktów karnych.