Prewencyjne zajęcia taneczne ZUMBA (25.05.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Prewencyjne zajęcia taneczne ZUMBA (25.05.2016r.)

Data publikacji 27.05.2016

img_1782Policjanci Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przed zajęciami tanecznymi "ZUMBA" przeprowadzili pogadankę prewencyjną na temat właściwego zabezpieczenia mienia oraz jak nie zostać oszukanym. Akcja prowadzona była w ramach programu prewencyjnego "Seniorzy i Młodzież: dwa pokolenia - jeden cel".    

W minioną środę (25.05.2016r.) o godzinie 17:30 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Zamkowej odbyły się zajęcia taneczne "ZUMBA". 

Inicjatorem akcji byli policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, która została zorganizowana w ramach programu prewencyjnego pod nazwą "Seniorzy i Młodzież: dwa pokolenia - jeden cel". 
Zajęcia taneczne prowadzone były przez wykwalifikowanego instruktora pani Anny Janickiej-Kolarzowskiej, które poprzedzono prewencyjną pogadanką.

Policjanci przed zajęciami przedstawili kilka rad, jak dbać o własne mienie oraz jak nie zostać oszukanym. W ostatnim czasie Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie odnotowała kilka kradzieży rowerów, gdzie właściciele jednośladów zostawili je w stojakach nie zamknięte zapięciem. Pozostawienie bez właściwej opieki własnego mienia, staje się okazją dla złodzieja. Stróże prawa również zwrócili uwagę o działaniu oszustów, którzy chcąc wyłudzić pieniądze stosują coraz nowsze metody, aby osiągnąć swój cel. 

Po krótkiej pogadance seniorzy i młodzież w rytm muzyki zaczęli ćwiczyć. Do zajęć również chętnie przyłączyły się policjantki.

img_1781img_1784img_1794img_1796 

img_1790img_1792