Trzy kolizje i jeden wypadek drogowy (30.05.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy kolizje i jeden wypadek drogowy (30.05.2016r.)

Data publikacji 31.05.2016

kogut-kgpPoniedziałek (30.05.2016r.) na drogach powiatu ostrzeszowskiego obfitował w zdarzenia drogowe. Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie odnotowała trzy kolizje i jeden wypadek drogowy. Cztery osoby niezwłocznie zostały przewiezione do szpitali. 

1. Przed godziną 12:00 (30.05.2016r.) w miejscowości Bukownica doszło do kolizji drogowej.

Policjanci na miejscu ustalili, że sprawcą zdarzenia był 23-letni mężczyzna (mieszkaniec powiatu kaliskiego) kierujący samochodem osobowym marki peugeot. Sprawca podjął manewr wyprzedzania poprzedzającego go pojazdu marki renault laguna, którego kierujący w tym czasie już skręcał w lewo. Renaultem laguną kierował 44-letni mieszkaniec gminy Kraszewice.

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwości uczestników kolizji, byli trzeźwi. Sprawca przyjął mandat karny. 

2. Kilka minut po godzinie 14:00 (30.05.2016r.) doszło do zdarzenia drogowego w Ostrzeszowie przy ul. os. Piastów.

Stróże prawa na miejscu ustalili, że 55-letnia mieszkanka gminy Ostrzeszów, kierująca samochodem osobowym marki ford fiesta nie dostosowała prędkości jazdy do panujących warunków na drodze i najechała na tył pojazdu marki fiat ducato. Kierujący busem 46-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego w tym czasie zatrzymał się przed przejściem dla osób pieszych. Jednocześnie jadący za fordem fiestą samochód ciężarowy marki mercedes actros, którym kierował 24-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego także nie zachował odpowiedniej prędkości do panujących warunków drogowych i uderzył w tył forda.

Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Mundurowi dwóch sprawców ukarali karą grzywny.

3. Również po godzinie 14:00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Bobrowniki w gminie Grabów nad Prosną. 

Skierowani policjanci na miejsce wstępnie ustalili, że sprawcą wypadku drogowego była 53-letnia mieszkanka gminy Grabów nad Prosną, kierująca samochodem osobowym marki peugeot. Kobieta wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z pojazdem marki peugeot, którym kierował 50-letni mieszkaniec gminy Grabów nad Prosną. Uczestnicy wypadku zostali przewiezieni do Szpitala w Ostrowie Wlkp. Trwają dalsze czynności w tej sprawie.

4. Także po godzinie 14:00 dyżurny Policji otrzymał kolejne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Rojów w gminie Ostrzeszów.

Policjanci na miejscu ustalili, że sprawcą był 55-letni mężczyzna (mieszkaniec powiatu ostrowskiego) kierujący samochodem marki seat ibiza. Mężczyzna nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków drogowych i uderzył w tył pojazdu marki renault scenic, którym kierował 21-letni mieszkaniec Ostrzeszowa. Siła uderzania była na tyle duża, że scenic przemieścił się w przód i uderzył w poprzedzający go pojazd marki ford galaxy, którym kierowała 24-letnia mieszkanka gminy Ostrzeszów.
Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości uczestników kolizji, byli trzeźwi. Na sprawcę stróże prawa nałożyli karę grzywny.