Kryminalni bezpiecznie doprowadzili ją do domu (31.05.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni bezpiecznie doprowadzili ją do domu (31.05.2016r.)

Data publikacji 31.05.2016

czapkaPolicjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie doprowadzili do miejsca zamieszkania oraz przekazali opiekunom prawnym 16-letnią mieszkankę województwa dolnośląskiego. W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym apelujemy do rodziców dzieci, a szczególnie nastolatków o wzmożoną nad nimi opiekę wychowawczą.  

Ostrzeszowscy kryminalni, w godzinach nocnych (31.05.2016r.) patrolując miejscowość Kobyla Góra, w rejonie ul. Powstańców Wlkp. zauważyli samotnie przebywającą młodą dziewczynę. Po ustaleniu jej tożsamości okazało się, że 16-latka jest mieszkanką Sycowa (województwo dolnośląskie). Dziewczyna w tym miejscu przebywa zupełnie sama oraz nie potrafiła wyjaśnić, co jest powodem jej pobytu w Kobylej Górze.

Funkcjonariusze skontaktowali się z opiekunami prawnymi nieletniej, którzy nie mieli możliwości odbioru córki. Stróże prawa mając na uwadze bezpieczeństwo nastolatki doprowadzili ją do jej miejsca zamieszkania.

Zbliża się okres wakacyjny, apelujemy do rodziców o wzmożoną opiekę nad dziećmi, a szczególnie nad nastolatkami. Czas odpoczynku od szkoły nie zwalnia dzieci i młodzieży z obowiązku przestrzegania odpowiedniej godziny powrotu do domu. Dzieci, które w godzinach wieczornych i nocnych będą przebywały bez opieki, poza miejscem zamieszkania, będą legitymowane i przekazywane opiekunom. Także o powyższym fakcie policjanci będą informować Sąd Rodzinny i Nieletnich.