Kolizja trzech pojazdów (11.06.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizja trzech pojazdów (11.06.2016r.)

Data publikacji 13.06.2016

kiaW Mąkoszycach doszło do kolizji drogowej z udziałem trzech pojazdów. Policjanci ustalili, że sprawcą był kierujący busem marki mercedes sprinter, który nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył samochodu dostawczego marki iveco. Siła zderzenia była na tyle duża, że pojazd dostawczy przemiesił się i uderzył w volkswagena golfa. Sprawca przyjął mandat karny. 

Zgłoszenie o kolizji drogowej dyżurny Policji otrzymał po godzinie 8:00 (11.06.20.16r.).

Skierowani funkcjonariusze na miejsce zdarzenia ustalili, że sprawcą był 50-letni (mieszkaniec powiatu kaliskiego) kierujący samochodem marki mercedes sprinter.
Sprawca na prostym odcinku drogi nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył samochodu marki iveco dali, którym kierował 62-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego. Pojazd marki iveco w wyniku uderzenia przemieścił się i doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki volkswagen golf, którym kierował 74-letni mieszkaniec gminy Kobyla Góra.
Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, wobec sprawcy policjanci zastosowali postępowanie mandatowe. Ponadto mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów oraz ukarali mandatem karnym kierującego pojazdem marki iveco dali za brak dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy OC.