Wykorzystała wiek oraz chorobę do kradzieży pieniędzy - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wykorzystała wiek oraz chorobę do kradzieży pieniędzy

Data publikacji 13.06.2016

pieniadzePolicjanci z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną zatrzymali w policyjnym areszcie 46-letnią kobietę podejrzaną o kradzież pieniędzy. Sprawczyni wykorzystując wiek oraz chorobę 70-letniej kobiety, podstępnie namówiła ją do wypłacenia pieniędzy w kwocie 16,500 złotych, które następnie przywłaszczyła.   

W minioną niedzielę (05.06.2016r.) policjanci zatrzymali do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie 46-letnią kobietę (mieszkanka gminy Mikstat) podejrzaną o kradzież pieniędzy w kwocie 16,500 złotych.

Kobieta opiekując się 70-letnią mieszkanką gminy Mikstat, postanowiła wykorzystać jej podeszły wiek oraz chorobę utraty pamięci. Sprawczyni podstępem namówiła swoją podopieczną do wspólnej wizyty w lokalnym banku oraz wypłaty z jej konta pieniędzy. Pokrzywdzona 70-latka, świadomie przedstawiła dokument tożsamości, a następnie wypłaciła z konta pieniądze w kwocie 16,500 złotych. Pieniądze w całości zostały skradzione przez 46-letnią opiekunkę. 

Podejrzana w dniu 06.06.2016r. usłyszała zarzut kradzieży cudzego mienia. Skradzione pieniądze 46-latka dobrowolnie oddała, które w całości zostały zwrócone pokrzywdzonej.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat więzienia.