Pogadanka na temat bezpiecznych wakacji (17.06.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pogadanka na temat bezpiecznych wakacji (17.06.2016r.)

Data publikacji 17.06.2016

spW związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym, policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Kobylej Górze spotkali się z uczniami z podstawówki i rozmawiali z nimi na temat bezpiecznych zachowań. Informowali ich między innymi o bezpieczeństwie nad wodą oraz jak najszybciej wezwać pomoc.

Wakacje, to czas odpoczynku od szkoły, to wyjazdy oraz inne ciekawe formy spędzania wolnego czasu, to niestety także okres zagrożeń z jakimi mogą spotkać się dzieci w wieku szkolnym.

Mając na uwadze powyższe, w piątek (17.06.2016r.) kobylagórscy dzielnicowi odwiedzili uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Kobylej Górze. Policjanci podkreślali, że pomimo wolnego czasu od zajęć szkolnych muszą pamiętać o zagrożeniach, z jakimi mogą się spotkać w okresie wakacyjnym.

Mundurowi rozmawiali z dziećmi, jak postępować nad wodą, gdzie bezpiecznie można korzystać z kąpieli oraz do kogo zwrócić się o pomoc w chwili zagrożenia. Także dzielnicowi poruszyli temat, co zrobić, gdy znajdą się w tłumie i opacznie oddalą od rodziców.   Uczniowie usłyszeli również, jak się zachować, gdy "obcy" zaczepia i częstuje cukierkami.

Bardzo ważnym tematem, na jaki dzielnicowi zwrócili uwagę najmłodszych, to podstawowe zasady obowiązujące w ruchu drogowym, jako osoba piesza oraz gdy poruszają się na rowerze.

Na zakończenie spotkania funkcjonariusze wszystkim dzieciom życzyli udanych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

 

sp_kg
sp