Godna naśladowania postawa obywatelska (27.06.2016 r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Godna naśladowania postawa obywatelska (27.06.2016 r.)

Data publikacji 28.06.2016

alkomatGodną naśladowania postawą wykazał się mężczyzna, który w miniony poniedziałek dokonał w miejscowości Książenice ujęcia obywatelskiego wobec nietrzeźwego kierującego pojazdem.

 

 

W miniony poniedziałek o godzinie 15:35 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie otrzymał zgłoszenie o ujęciu obywatelskim w miejscowości Książenice.

W toku podjętych czynności ustalono, że 34-letni mężczyzna (zam. Goszczanów) zatrzymał kierującego samochodem osobowym marki Fiat 126p. 64-letniego mieszkańca Książenic, który prowadził pojazd znajdując się w stanie nietrzeźwości. Kontrola wykazała u mężczyzny blisko dwa promile alkoholu (0,95 mg/l). 

Postawa obywatela zasługuje na pochwałę i uznanie, gdyż przyzwolenie społeczeństwa na tego typu zachowanie się na drodze mogło doprowadzić do tragicznego w skutkach zakończenia. Swoją postawą mieszkaniec Goszczanowa wskazał, że nie jest mu obojętne bezpieczeństwo na drodze zarówno własne jak i innych uczestników.

Kierującemu Fiatem zatrzymano prawo jazdy, a za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.