Pierwsze spotkania z kolonistami (05.07.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsze spotkania z kolonistami (05.07.2016r.)

Data publikacji 05.07.2016

gwneWe wtorkowe przedpołudnie funkcjonariusze Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie spotkali się z dziećmi i młodzieżą wypoczywającymi w Ośrodku Wypoczynkowo-Rekreacyjnym "Cegiełki" w miejscowości Szklarka Myślniewska.

 

 

Okres wakacyjny do przede wszystkim czas letniego wypoczynku. Na terenie naszego powiatu znajduje się kilka ośrodków wypoczynkowych, na terenie których organizowane się kolonie dla dzieci i młodzieży. Jednym z nich jest Ośrodek Wypoczynkowo-Rekreacyjny "Cegiełki" mieszczący się w miejscowości Szklarka Myślniewska, który w dniu dzisiejszym, tj. 05.07.2016 roku, odwiedzili policjanci Wydziału Prewencji ostrzeszowskiej komendy.

Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo podczas spędzania wolnego czasu na koloniach oraz podczas organizowanych przedsięwzięć w ramach tego wypoczynku, np. rajdów rowerowych, wyjazdów nad wodę czy zajęć w terenie. Przypomniano kolonistą zasady bezpiecznego poruszania się po drogach jako pieszy i rowerzysta oraz zwrócono uwagę jak należy zachować się w przypadku oddalenia się od grupy. Bardzo ważnym elementem była pogadanka na temat bezpieczeństwa nad wodą z uwagi na pojawiające się komunikaty o zwiększającej się liczbie utonięć, nie tylko wśród dzieci.  

W spotkaniu wziął również udział mł. asp. Szymon Wojda, przewodnik psa służbowego, wraz z psem patrolowo-tropiącym "Cezarem", który chętnie odpowiadał na pytania dzieci związane z pełnieniem służby przez pupila ostrzeszowskiej komendy. Uwagę wczasowiczów zwrócono również na odpowiednie zachowanie się w przypadku zaatakowania przez psa. 

Na koniec spotkania funkcjonariusze przekazali wypoczywającej grupie elementy odblaskowe, tak ważne dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, życząc przyjemnego i udanego wypoczynku. 

dsc_1500

 

 

dsc_1505

dsc_1508dsc_1512dsc_1519dsc_1527dsc_1528dsc_1532