Motorowerzysta poniósł śmierć na miejscu (10.07.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Motorowerzysta poniósł śmierć na miejscu (10.07.2016r.)

Data publikacji 10.07.2016

wypadek_2W niedzielne popołudnie w miejscowości Stara Kuźnica doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego z udziałem motoroweru oraz samochodu osobowego, w wyniku którego motorowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Funkcjonariusze policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie ustalają okoliczności przedmiotowego zdarzenia.

 

W dniu dzisiejszym, tj. 10.07.2016 roku, tuż po godzinie 14:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Stara Kuźnica, gm. Doruchów.

W toku wykonywanych na miejscu zdarzenia czynności ustalono wstępnie, że 63-letni mężczyzna, zam. Marszałki, kierujący motorowerem marki Ferro, wyjeżdżając z gruntowej drogi podporządkowanej oznaczonej znakiem A-7 ("Ustąp pierwszeństwa przejazdu"), z nieustalonych dotąd przyczyn nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo drogą wojewódzką W450 pojazdowi marki BMW, którym kierował 26-letni mieszkaniec Grabowa nad Prosną, doprowadzając do zderzenia pojazdów. W wyniku zdarzenia motorowerzysta poniósł śmierć na miejscu.

Kierującego samochodem BMW poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - trzeźwy. 

Policjanci pod nadzorem Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.