Wtargnięcie dziecka na przejście dla pieszych (09.07.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wtargnięcie dziecka na przejście dla pieszych (09.07.2016r.)

Data publikacji 11.07.2016

rowerekW sobotnie przedpołudnie w miejscowości Grabów nad Prosną doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz dziecka, które wjechało rowerem biegowym na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający pojazd. Trwają czynności celem ustalenia okoliczności zdarzenia. 

W minioną sobotę, tj. 09.07.2016 roku, po godzinie 11:00 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Grabowie n/Prosną skierowani zostali na miejsce zdarzenia drogowego w miejscowości Grabów nad Prosną.

W toku podjętych czynności ustalono, że poruszający się rowerkiem biegowym 3-letni chłopiec, będący pod opieką swojej matki, wtargnął nagle na oznakowane przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający pojazd marki Ford Scorpio, którym kierował 35-letni mieszkaniec Grabowa nad Prosną.

Dziecko przewiezione zostało do szpitala w Ostrowie Wlkp. Wg wstępnych ustaleń chłopiec doznał stłuczenia lewej nogi co stanowi obrażenia ciała poniżej dni siedmiu. 

Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną. 

Z uwagi na trwające wakacje oraz niepokojące informacje dotyczące zdarzeń z udziałem dzieci APELUJEMY do rodziców o zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo swoich pociech podczas spacerów, poruszania się po drogach, czy spędzania wolnego czasu.