Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu przyczyną zdarzenia drogowego (09.07.2016r.)

Data publikacji 11.07.2016

policja_2W ubiegłą sobotę w miejscowości Bierzów doszło do zdarzenia drogowego, którego przyczyną było nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu podczas wykonywanego manewru skrętu w lewo przez 21-letniego kierującego pojazdem VW Polo. Sprawcy zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze ostrzeszowskiej komendy. 

W sobotę 09.07.2016 roku tuż przed godziną 14:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie został poinformowany przez pogotowie ratunkowe o zdarzeniu drogowym zaistniałym w miejscowości Bierzów. 

Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że 21-letni mężczyzna (zam. Zajączki) kierujący pojazdem marki VW Polo, w którym znajdowała się również pasażerka, wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo pojazdowi marki Audi 80 wraz z przyczepką Sam, którym kierował 35-letni mieszkaniec miejscowości Onufry, doprowadzając do zderzenia się pojazdów.

Na skutek przedmiotowego zdarzenia kierujący VW Polo oraz jego pasażerka, 20-letnia kobieta (zam. Huta), zostali przewiezieni do szpitala w Ostrzeszowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawca doznał obrażeń ciała poniżej dni siedmiu w postaci złamania nosa oraz krwiaka oczodołu lewego.

Sprawcy zdarzenia drogowego zatrzymano prawo jazdy.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.