Potrącenie rowerzystki (10.07.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie rowerzystki (10.07.2016r.)

Data publikacji 11.07.2016

potracenieW minioną niedzielę tuż przed godziną 12:00 na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Ostrzeszów doszło do potrącenia rowerzystki, która na skutek odniesionych obrażeń została przewieziona do ostrzeszowskiego szpitala. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.

 

W niedzielę 10.07.2016 roku tuż przed godziną 12:00 w miejscowości Ostrzeszów na skrzyżowaniu dróg doszło do potrącenia rowerzystki. Na miejsce skierowano policjantów Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia do przyjazdu funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego. 

W toku wykonywanych na miejscu czynności ustalono, że 82-letnia rowerzystka (zam. Olszyna) poruszając się ul. Hurtową, na skrzyżowaniu dróg nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i wjechała wprost pod nadjeżdżający z lewej strony ul. Pogodną pojazd marki Seat Ibiza, którym kierowała 57-letnia mieszkanka Olszyny. 

W następstwie tego zdarzenia rowerzystka została przewieziona do szpitala w Ostrzeszowie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kobieta doznała obrażeń ciała w postaci złamania kości lewego podudzia.

Uczestniczki zdarzenia były trzeźwe.

Trwa postępowanie w powyższej sprawie.