Na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu (16.07.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu (16.07.2016r.)

Data publikacji 18.07.2016

kiaW miejscowości Głuszyna w gminie Kraszewice, mężczyzna kierujący samochodem marki mercedes, będąc na oznakowanym skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w kierującą samochodem marki renault laguna. Sprawcy kolizji drogowej policjanci zatrzymali prawo jazdy oraz skierują przeciwko niemu wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie.

W minioną sobotę (16.07.2016r.), tuż po godzinie 10:00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Głuszyna w gminie Kraszewice.

Skierowani policjanci na miejsce kolizji drogowej ustalili, że sprawcą był 19-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego kierujący samochodem marki mercedes. Sprawca będąc w rejonie oznakowanego skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w pojazd marki renault laguna, którym kierowała 47-letnia kobieta (zam. Bytom). Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci 19-latkowi zatrzymali uprawnienia do kierowania, także przeciwko niemu skierują wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie.