Przedpołudniowe kolizje na terenie powiatu (20.07.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przedpołudniowe kolizje na terenie powiatu (20.07.2016r.)

Data publikacji 20.07.2016

radiowoz1W środowe przedpołudnie na terenie powiatu ostrzeszowskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W obydwóch przypadkach uczestnicy przewiezieni zostali do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność.

 

 

1. W środę (20.07.2016 roku) około godziny 08:10 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym zaistniałym w miejscowości Tokarzew.

W toku podjętych czynności funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że 30-letnia kobieta (zam. Kuźniki), kierując samochodem osobowym marki Ford Fiesta, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, na skutek czego straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo.

Kierująca fordem była trzeźwa. Kobietę przewieziono do szpitala w Ostrzeszowie. Jak ustalono, doznała ona obrażeń ciała poniżej dni siedmiu.

Sprawczyni kolizji przyjęła mandat karny.

2. Przed godziną 12:00 (20.07.2016 roku) w miejscowości Ostrzeszów-Pustkowie 47-letni mężczyzna (zam. Ostrzeszów), kierujący pojazdem marki Fiat Doblo, wyjeżdżając z posesji i włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo pojazdowi marki Opel Vectra, którym kierowała 28-letnia mieszkanka Doruchowa.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Kierującą samochodem osobowym przewieziono do szpitala. W toku dalszych czynności ustalono, że doznała ona obrażeń poniżej dni siedmiu.

Na sprawcę kolizji nałożono mandat karny.