Działania "Alkohol i narkotyki" (18.07.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "Alkohol i narkotyki" (18.07.2016r.)

Data publikacji 21.07.2016

alkomat_2W miniony poniedziałek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przeprowadzili działania ukierunkowane na ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Skontrolowano łącznie 518 kierujących, ujawniając 4 osoby kierujące pojazdami pod wpływem alkoholu.

W poniedziałek 18.07.2016 roku funkcjonariusze ostrzeszowskiej "drogówki" przeprowadzili na terenie powiatu ostrzeszowskiego działania pod kryptonimem "Alkohol i narkotyki", ukierunkowane na ujawnianie w ruchu drogowym nietrzeźwych kierujących.

W trakcie działań policjanci skontrolowali łącznie 518 kierujących, ujawniając jednocześnie 4 osoby, które kierowały pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości.

Ponadto zatrzymano 3 uprawnienia do kierowania pojazdami oraz nałożono 2 mandaty karne za niekorzystanie przez kierujących z pasów bezpieczeństwa i 1 mandat za nieprawidłowe przewożenie dziecka w samochodzie.  

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest jedną z przyczyn zdarzeń drogowych na drogach, które niejednokrotnie kończą się tragicznie. Próbując przeciwdziałać w przyszłości podobnym zachowaniom funkcjonariusze cyklicznie przeprowadzać będą tego typu działania.