Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przewodnik psa Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie w gronie najlepszych w woj. wielkopolskim

Data publikacji 25.07.2016

40W ubiegłą niedzielę (17.07.2016 roku) na terenie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie odbył się XVI Finał Kynologicznych Mistrzostw Policji, w którym przedstawiciel ostrzeszowskiej komendy przewodnik psa mł. asp. Szymon Wojda wraz z psem patrolowo-tropiącym Cezarem zajęli II miejsce, które stało się przepustką do finału ogólnokrajowego. 

 

W niedzielę (17.07.2016 roku) Muzeum stało się areną rywalizacji przewodników psów służbowych i ich czworonożnych towarzyszy w walce o prymat w Zawodach wojewódzkich XVI Finału Kynologicznych Mistrzostw Policji zorganizowanych pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka. W ramach utrwalającej się tradycji po zeszłorocznych zawodach przewodników psów do poszukiwania zapachu narkotyków i materiałów wybuchowych w bieżącym roku przyszedł czas na ponowną rywalizację tym razem przewodników psów patrolowo-tropiących. Jest to grupa zawodowa przewodników najbardziej liczna nie tylko w Naszym województwie, ale i całym kraju. W zawodach tych nie mogło również zabraknąć reprezentanta ostrzeszowskiej komendy mł. asp. Szymona Wojdy z psem Cezarem.

Ze względu na skalę przedsięwzięcia zawody zostały podzielone na dwa etapy. Pierwszy został rozegrany jeszcze w czerwcu bieżącego roku i wyłonił ośmiu najlepszych przewodników w województwie, którzy wczoraj na łąkach okalających Muzeum, a potem również i na jego terenie rywalizowali w trzech podstawowych konkurencjach: tropienia śladu, posłuszeństwa ogólnego oraz ćwiczeń obronnych z przeszukaniem. Po całodziennych zmaganiach wśród zwycięzców na podium  stanął reprezentant Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie mł. asp. Szymon Wojda z psem Cezar, zajmując II miejsce z corocznym turnieju. Na podium stanęli również: sierż. szt. Grzegorz Ilnicki z psem Czaki z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz sierż. Szymon Rosalski z suką o nazwie Asha z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Nagrody zwycięzcom osobiście wręczali Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Waldemar Witkowski, Dyrektor Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie dr Jan Maćkowiak, Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Region IPA Poznań Witold Drzażdżyński, Sekretarz Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego mł. asp. Przemysław Postaremczak oraz przedstawiciel Stowarzyszenia Pamiętamy skąd jesteście asp. szt. w stanie spoczynku Grzegorz Chmielewski.

Wyłoniona reprezentacja wielkopolska przystąpi do finału ogólnokrajowego tych zawodów. Zgodnie z regulaminem dwóch najlepszych przewodników z Naszego województwa kontynuując świetne tradycje Wielkopolski będzie we wrześniu walczyć o miano najlepszych przewodników w kraju. Zarówno sierż. szt. Grzegorz Ilnicki, jak i mł. asp. Szymon Wojda to doświadczeni przewodnicy psów, z których pierwszy już trzykrotnie wywalczył szansę reprezentowania Wielkopolski na najwyższym szczeblu rozgrywek. Przy tym najstarszy wiekiem pies w stawce drugiego z wyróżnionych przewodników, to mieszanka która może stanowić recepturę na sukces w zawodach ogólnokrajowych, a te stoją zwykle na najwyższym poziomie i są niezwykle wyczerpujące zarówno dla przewodników, jak i samych psów. Miejmy nadzieję, że po raz kolejny uda się potwierdzić wysoką jakość wielkopolskiej szkoły policyjnych przewodników psów służbowych.

Warto również nadmienić, że mł. asp. Szymon Wojda i jego podopieczny, wielokrotnie uczestniczy w spotkaniach organizowanych z dziećmi i młodzieżą powiatu ostrzeszowskiego w ramach realizowanej profilaktyki społecznej, a także w różnorodnych festynach organizowanych w naszym powiecie.

Tym bardziej gratulujemy osiągniętego sukcesu i trzymamy kciuki za jak najlepszy występ w finale ogólnopolskim.

szymon10a3938