Obchody Święta Policji 2016 (22.07.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody Święta Policji 2016 (22.07.2016r.)

Data publikacji 25.07.2016

gwneW ubiegły piątek w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie odbyły się oficjalne obchody powiatowego Święta Policji, w trakcie których policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie otrzymali z rąk Komendanta Powiatowego insp. Dariusza Bieńka akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

W piątek 22 lipca 2016 roku Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie obchodzili Święto Policji. Uroczystość odbyła się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie, a w ich przebiegu udział wzięli zarówno policjanci, jak i pracownicy cywilni policji, przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych, przedstawiciele państwowej straży pożarnej, straży miejskiej oraz instytucji, jednostek i organizacji współpracujących z Komedą Powiatową Policji w Ostrzeszowie.

Komendant Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie insp. Dariusz Bieniek w trakcie swojego wystąpienia nawiązał do historii powstania formacji jaką jest Policja, a także podsumował pełnienie służby przez podległych mu policjantów oraz pracowników cywilnych, dziękując jednocześnie za ich trud i poświęcenie.

Podczas uroczystości akty mianowania na wyższe stopnie służbowe wręczono 29 funkcjonariuszom. W korpusach oficerskim, aspiranckim, podoficerskim i szeregowych Policji w 2016 roku awans otrzymali:

 

nadkomisarz Policji

 1. kom. Tomasz Mielcarek


komisarz Policji

 1. podkom. Radosław Szmaj - przedterminem


starszy aspirant Policji

 1. asp. Jakub Jarosik

 2. asp. Waldemar Siwiec


aspirant Policji

 1. mł. asp. Marcin Jastrzębski


młodszy aspirant Policji

 1. sierż. szt. Magdalena Hańdziuk

 2. sierż. szt. Grzegorz Karczewski

 3. sierż. szt. Maciej Parzybok

 4. sierż. szt. Rafał Zawadzki


sierżant sztabowy Policji

 1. st. sierż. Dominika Fraś

 2. st. sierż. Łukasz Klim

 3. st. sierż. Jakub Krysiński

 4. st. sierż. Marcin Parzybok


starszy sierżant Policji

 1. sierż. Bartłomiej Karolak

 2. sierż. Mateusz Kozłowski

 3. sierż. Aleksander Maciejewski

 4. sierż. Maciej Mydlak

 5. sierż. Paweł Walczak

 6. sierż. Patryk Binczyk

 7. sierż. Artur Przybył


sierżant Policji

 1. st. post. Krzysztof Kosmala

 2. st. post. Jarosław Paluch

 3. st. post. Dariusz Perka

 4. st. post. Filip Piasecki

 5. st. post. Jakub Szczepaniak

 6. st. post. Marta Wawrzyniak


starszy posterunkowy Policji

 1. post. Damian Kaczocha

 2. post. Radosław Śniadecki

 3. post. Dawid Szmaj

Ponadto asp. sztab. Piotr Zadka podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji, które odbyło się w dniu 20 lipca 2016 roku w Poznaniu otrzymał Srebrny Medal za długoletnią służbę, który w imieniu Prezydenta RP wręczył Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

 podsumował pełnienie służby przez podległych mu policjantów oraz dziękując za ich trud i poświęcenie .

W trakcie uroczystej gali czterech funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu otrzymali nagrodę motywacyjną w formie pieniężnej, tj:

- sierż. Piotr Pawłowski i sierż. Karol Stempień z Wydziału Ruchu Drogowego za wzorową postawę i podjęte działania w trakcie pełnienia służby, które pozwoliły na uratowanie życia mieszkańcowi Ostrzeszowa

-  podinsp. Przemysław Bochyński oraz mł. asp. Magdalena Hańdziuk za rzetelne i wzorowe wykonywanie zadań służbowych.

Nie zabrakło także odznaczeń, które z rąk przedstawiciela Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Poznaniu Ryszarda Koluśniewskiego oraz byłego Komendanta Powiatowego Policji w Ostrzeszowie nadkom. w stanie spoczynku Jana Góry otrzymali asp. sztab. Mikołaj Grygowski i mł. asp. Magdalena Hańdziuk.

Podinsp. Grzegorz Sieradzki, Przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, nawiązując do jubileuszu 25-lecia powstania związków zawodowych, obchodzonych w grudniu 2015 roku, na podstawie decyzji Prezydium Zarządu Wojewódzkiego NSZZ odznaczył Brązowym Medalem Prezesa PSS "Społem" w Ostrzeszowie - Mariana Inerowicza, Arkadiusza Suchaneckiego oraz Prezesa Zakładu Energetyki Cieplnej w Ostrzeszowie - Włodzimierza Drogiego, dziękując za współpracę i pomoc na rzecz Związku Terenowego NSZZ P w Ostrzeszowie

"Dzisiaj jest okazja do tego, by poczuć dumę ze swojej codziennej służby, służby, która pełna jest wyzwań, odpowiedzialności i ciężkiej pracy, a podniosłe chwile, takie jak dziś, zdarzają się rzadko. Przyznane awanse na wyższe stopnie służbowe są dla nas nie tylko wyróżnieniem, ale także podziękowaniem za trud wkładany w codzienną służbę, niesienie pomocy oraz zapewnienie porządku publicznego" - te słowa podziękowania w imieniu wszystkich awansowanych i wyróżnionych policjantów przekazała mł. asp. Magdalena Hańdziuk.

Wiele ciepłych słów pod adresem wszystkich policjantów padło także z ust włodarzy, którzy dziękując za dotychczasową współpracę, pomoc i codzienną służbę życzyli wszystkim (a także sobie), by w przyszłości jak najlepiej spełniać oczekiwania, jakie pokładają w nas obywatele.

Tegoroczna uroczystość Święta Policji była też okazją do przekazania przez przedstawicieli Stowarzyszenia "Bezpieczny Powiat" w Ostrzeszowie, Zbyszko Szmaja i Zofii Witkowskiej, sprzętu w postaci dwóch drukarek, kompresora oraz namiotu profilaktycznego na rzecz Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zakupionych przez sponsorów, za co w imieniu kierownictwa oraz policjantów i pracowników cywilnych ostrzeszowskiej komendy serdecznie dziękujemy. 

img_6740img_6713img_6792img_6849

  img_6843img_6784img_6860img_6828img_6802img_6774img_6716img_6705img_6813img_6710img_6838img_6795img_6800

 

 

 

 

 

 

  img_6863img_6789