Kontrola ostrzeszowskich "kąpielisk" (28.07.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrola ostrzeszowskich "kąpielisk" (28.07.2016r.)

Data publikacji 28.07.2016

4W czwartkowe przedpołudnie funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie w ramach prowadzonych działań "Bezpieczne Wakacje" oraz działań profilaktycznych dotyczących bezpieczeństwa nad wodą przeprowadzili kontrole niestrzeżonych kąpielisk oraz basenu przy ul. Kąpielowej w Ostrzeszowie.

Okres wakacyjny to przede wszystkim wypoczynek, który przy sprzyjającej aurze chętnie spędzamy nad wodą. Ważnym elementem spędzanego w ten sposób wolnego czasu jest bezpieczeństwo osób wypoczywających przy różnego rodzaju akwenach wodnych, ale także odpowiedzialność spoczywająca na osobach sprawujących pieczę nad wypoczywającym.

W związku z powyższym w ramach prowadzonych działań "Bezpieczne wakacje" oraz działań profilaktycznych dotyczących bezpieczeństwa nad wodą, w czwartkowe przedpołudnie (28 lipca 2016 roku) policjanci z Wydziału Prewencji ostrzeszowskiej komendy przeprowadzili kontrolę kąpielisk na terenie Ostrzeszowa.

Skontrolowano nie tylko kąpielisko strzeżone, tj. basen przy ul Kąpielowej, ale także dzikie kąpieliska na tzw. ostrych górach oraz stawy przy ul. Wieluńskiej, Kościuszki i Pogodnej. W rejonie dzikich kąpielisk nie ujawniono osób kąpiących się, natomiast na ostrzeszowskim basenie powoli przybywało miłośników letniego szaleństwa wodnego, a to za sprawą kolonistów przebywających na wypoczynku organizowanym w formie półkolonii lub kolonii. 

Warto również nadmienić, że na terenie basenu prowadzone są rozmaite zajęcia oraz konkurencje, jak np. przepłynięcie dystansu 50 metrów przez dzieci jak i przez osoby w nieco starszym wieku, czy też rozgrywki siatkówki plażowej, które cieszą się sporym zainteresowaniem wśród plażowiczów. Tym bardziej w imieniu zarządcy ostrzeszowskiego basenu, tj. Zakładu Energetyki Cieplnej i Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrzeszowie zachęcamy do korzystania z przygotowanego specjalnie na okres wakacyjny obiektu.

Od początku wakacji na terenie powiatu ostrzeszowskiego nie odnotowano przypadku utonięcia osoby i mamy nadzieję, że nadchodzące upalne dni również obfitować będą tylko i wyłącznie w dobrą zabawę nad wodą, czego wszystkim wypoczywającym życzymy.

Jednocześnie apelujemy o zachowanie ostrożności i przestrzeganie regulaminów kąpielisk, zwłaszcza w kwestii spożywania na ich terenie napojów alkoholowych i kąpieli pod ich wpływem, a w trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających na terenie powiatu ostrzeszowskiego policjanci w ramach służb kontrolować będą akweny wodne na podległym terenie.   

23156