Umyślnie uszkodził zaparkowany samochód (05.08.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Umyślnie uszkodził zaparkowany samochód (05.08.2016r.)

Data publikacji 07.08.2016

czapkaPolicjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zatrzymali w policyjnym areszcie mężczyznę, który umyślnie uszkodził zaparkowany samochód marki toyota avensis. Właściciel pojazdu powstałe szkody wycenił na kwotę 1500 zł.

W piątkowe popołudnie (05.08.2016r.) dyżurny ostrzeszowskiej Policji skierował patrol funkcjonariuszy na ulicę Farną w związku ze głoszeniem umyślnego uszkodzenia minia.

Na miejscu stróże prawa ustalili, że 40-letni mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu umyślnie i z własnej złośliwości uszkodził zaparkowany samochód marki toyota avensis.
Pokrzywdzony oświadczył, że 40-latek prosił go o jedną sztukę papierosa, z chwilą gdy spotkał się z odmową umyślnie uszkodził elementy od jego pojazdu. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia, ale mundurowi zatrzymali go jak szedł ostrzeszowskim Rynkiem.

Podejrzany był w stanie nietrzeźwości stąd został osadzony w policyjnym areszcie, gdy tylko wytrzeźwiał usłyszał zarzut umyślnego uszkodzenia mienia. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje nawet karę do 5 lat więzienia.