Podsumowanie długiego weekendu sierpniowego 2016 - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie długiego weekendu sierpniowego 2016

Data publikacji 16.08.2016

pol-2Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie podsumowała sierpniowy weekend 2016. Zarejestrowano łącznie 76 zgłoszeń na numer alarmowy, z czego 9 było niepotwierdzonych. Policjanci przeprowadzili łącznie 22 interwencje wobec nietrzeźwych, odnotowali 7 zdarzeń drogowych, zatrzymali 9 praw jazdy, zatrzymali 1 osobę kierującą po alkoholu.


Za nami długi weekend sierpniowy, który trwał od 12-16.08.20.16r. W tych dniach zaplanowane zostały dodatkowe patrole policyjne, które czuwały nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego. Także wzmożone siły i środki zostały skierowane na drogi gminne, wojewódzkie oraz na drogę krajową.

Od minionego piątku (12.08.2016r.) Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie zarejestrowała łącznie 76 zgłoszeń na numer alarmowy, z czego 9 zgłoszeń po sprawdzeniu okazały się niepotwierdzone.

W czasie długiego weekendu policjanci przeprowadzili 22 interwencje, z czego 9 interwencji dotyczyło awantur domowych oraz 13 interwencji w miejscu publicznym, głównie wobec osób będących pod wpływem alkoholu. Ponadto na drogach powiatu ostrzeszowskiego doszło do 7 zdarzeń drogowych, w tym 6 kolizji drogowych i 1 wypadek. W zdarzeniach tylko jedna osoba odniosła obrażenia ciała.

Na drogach powiatu ostrzeszowskiego również nie brakowało piratów drogowych. Od piątku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali aż 9 praw jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Sprawcy zostali również ukarani mandatami karnymi. Podczas weekendu policjanci zatrzymali tylko jedną osobę, która kierowała pojazdem w stanie po użyciu alkoholu.