Nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w cyklistę (27.08.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w cyklistę (27.08.2016r.)

Data publikacji 28.08.2016

1_zalesieW miejscowości Zalesie, kierujący oplem corsą wraz z przyczepą, skręcając do posesji nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w motocyklistę. W wyniku uderzenia motocykl przemieścił się i uderzył w opla astrę jadącego tuż za sprawcą. Pokrzywdzony cyklista odniósł obrażenia ciała i transportowano go do Szpitala w Kaliszu. Policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.  

W sobotę (27.08.2016r.) po godzinie 17:30 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Zalesie (gmina Doruchów).

Policjanci na miejscu wypadku drogowego wstępnie ustalili, że sprawcą był 32-letni mieszkaniec gminy Doruchów kierujący samochodem osobowym marki opel corsa wraz z przyczepą. Mężczyzna jadąc prostym odcinkiem drogi, wykonał manewr skrętu do posesji i uderzył w jadącego z pierwszeństwem cyklistę, który kierował motocyklem marki yamaha. W wyniku uderzenia motocykl przemieścił się i uderzył w jadący za sprawcą wypadku pojazd marki opel astra, którym kierował 22-letni mieszkaniec gminy Czajków.

Pokrzywdzony motocyklista (38-letni mieszkaniec gm. Doruchów) w wyniku odniesionych obrażeń ciała został hospitalizowany w Szpitalu w Kaliszu. 

Policjanci sprawdzili trzeźwość kierujących samochodami, przeprowadzone badanie wykazało, że byli trzeźwi. Od cyklisty pobrano krew do badania. 

Mundurowi sprawcy wypadku zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. W przedmiotowej sprawie trwają dalsze czynności procesowe.

 

2_zalesie
3_zalesie
1_zalesie