Bezpieczny powrót do szkoły też może być fajny - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny powrót do szkoły też może być fajny

Data publikacji 30.08.2016

10-img_7794Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie wspólnie z przedstawicielem Urzędu Miasta i Gminy w Ostrzeszowie oraz pracownikami Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrzeszowie zorganizowali akcję prewncyjno-edukacyjną pod nazwą "Bezpieczny powrót do szkoły". Uczestnicy imprezy poprzez zabawę poznawali zasady bezpiecznej drogi do szkoły oraz bezpieczeństwa nad wodą.

W minioną sobotę (27.08.2016r.) na kąpielisku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrzeszowie odbyła się akcja edukacyjno-prewencyjna pod nazwą "Bezpieczny powrót do szkoły". Organizatorami imprezy byli policjanci Wydziału Prewencji z ostrzeszowskiej Policji, pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrzeszowie oraz przedstawiciel z ramienia Urzędu Miasta i Gminy w Ostrzeszowie. Przedsięwzięcie ukierunkowane było na bezpieczne zachowania w drodze do szkoły, a że impreza zorganizowana była na kąpielisku mundurowi przypominali również o bezpieczeństwie nad wodą.

Organizatorzy akcji mając na uwadze fakt, że najmłodsi najszybciej uczą się po przez zabawę, przygotowali różnego rodzaju quizy, konkursy oraz rywalizacje sportowe. Pogoda w tym dniu również dopisała, co dodatkowo wpłynęło na dobrą zabawę.

Także znalazł się czas na kolejne znakowanie rowerów oraz przypomnienia o koniecznym zapięciu jednośladów do stojaka.

Podczas akcji uczestnicy zabaw i konkursów otrzymali nagrody. Były to różnego rodzaju gadżety szkolne. Dwunastu uczestnikom, którzy osiągnęli największą liczbę punktów wręczono dyplomy oraz karnety na bezpłatne rowery wodne, kajaki i gokarty do wykorzystania nad kobylagórskim zalewem. Ponadto trójce rodziców, których dzieci wylosowały szczęśliwą karteczkę z napisem "obiad" wręczono bony podarunkowe na obiad ufundowany przez jedną restauracji na terenie gminy Kobyla Góra.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie dziękują pani Małgorzacie Jaguźnej z Zakładu Energetyki Cieplnej w Ostrzeszowie za możliwość zorganizowania powyższej akcji na terenie ostrzeszowskiego kąpieliska oraz pani Anecie Pawlaczyk-Świtoń z ramienia Urzędu Miasta i Gminy w Ostrzeszowie.

01-img_752402-img_774203-img_774704-img_775805-img_776006-img_776307-img_778008-img_779009-img_7791