"Bezpieczna droga do szkoły" w Kobylej Górze (08.09.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczna droga do szkoły" w Kobylej Górze (08.09.2016r.)

Data publikacji 08.09.2016

kobyla_goraDzielnicowi z Kobylej Góry rozmawiali z uczniami z podstawówki na temat bezpiecznych zachowań w drodze do szkoły oraz do domu. Mundurowi prócz teorii przeprowadzili również zajęcia praktyczne. Policjanci wspólnie z dziećmi przeszli przez kilka przejść dla osób pieszych zaznaczając, jak należy właściwie wejść na "zebrę". 

W ramach corocznej policyjnej akcji pod nazwą "Bezpieczna droga do Szkoły" kobylagórscy dzielnicowi spotkali się (08.09.2016r.) z uczniami II klasy Szkoły Podstawowej w Kobyle Górze.

Spotkanie dotyczyło głównie bezpiecznego poruszania się przez najmłodszych w drodze do szkoły oraz do domu. Policjanci uczulali najmłodszych, po której stronie należy iść, gdy nie ma chodnika, jak przejść na drugą stronę jezdni, gdy w pobliżu nie ma przejścia dla osób pieszych.
Ponadto w ramach zajęć praktycznych stróże prawa wraz z uczniami przeszli przez kilka przejść dla osób pieszych na druga stronę jezdni, zwracając ich uwagę na właściwe zachowanie się przed wejściem na tak zwaną "zebrę". 

 

kobyla_gora