Piątkowi nietrzeźwi (09.09.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Piątkowi nietrzeźwi (09.09.2016r.)

Data publikacji 10.09.2016

promilW miniony piątek na drogach powiatu ostrzeszowskiego policjanci zatrzymali łącznie trzy osoby, które kierowały pojazdami po alkoholu. Ponadto jeden ze sprawców jadąc rowerem nie stosował się do zakazu kierowania wszelkimi pojazdami, jaki wydał wobec niego Sąd Rejonowy.

 

 

1. Policjanci patrolując ul. Łąkową w Ostrzeszowie, po godzinie 9:00 do kontroli drogowej zatrzymali 43-letniegomieszkańca Ostrzeszowa, który kierował samochodem marki ford. Od mężczyzny mundurowi wyczuli wyraźną woń alkoholu, przeprowadzone wobec niego badanie wykazało promil alkoholu. Mundurowi 43-latkowi uniemożliwili dalszą jazdę. Sprawca stanie przed Sądem.

2. Tuż po godzinie 13:00 w Mąkoszycach, policjanci do kontroli drogowej zatrzymali 62-letniego mężczyznę (mieszkaniec gminy Kobyla Góra) kierującego rowerem. Jak się okazało rowerzysta był nietrzeźwy, przeprowadzone wobec niego badanie wykazało blisko promil alkoholu. Ponadto mężczyzna kierując jednośladem nie stosował się do zakazu kierowania wszelkimi pojazdami, jaki wydał wobec niego Sąd. Sprawca ponownie stanie przez Sądem. 
 
3. W miejscowości Michałów w gminie Czajków, po godzinie 14:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 29-letniego mieszkańca gminy Czajków kierującego oplem corsą. Czynności kontrolne wykazały, że mężczyzna kierował w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wobec 29-latka wykazało promil alkoholu. Mundurowi sprawcy uniemożliwili dalszą jazdę. Również i w tym przypadku sprawca stanie przed Sądem.