Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierującego pojazdem (12.09.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierującego pojazdem (12.09.2016r.)

Data publikacji 13.09.2016

alkomatW miejscowości Turze przy sali OSP miało miejsce ujęcie obywatelskie kierującego pojazdem, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Postawa osób, które zdecydowały się na podjęcie własnej interwencji wobec kierującego jest godna naśladowania.

 

W miniony poniedziałek (12.09.2016 roku) około godziny 17:30 Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie została powiadomiona o ujęciu obywatelskim, do którego doszło przy sali OSP w miejscowości Turze.

W toku wykonywanych na miejscu czynności ustalono, że kobieta i mężczyzna podróżujący wspólnie, wykazując się właściwą reakcją na niebezpieczną sytuację na drodze, zatrzymali pojazd marki Opel Astra, którym kierował 31-letni mieszkaniec Przybyszowa (powiat kępiński). Po przeprowadzonej kontroli stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości - 1,78 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a w jego pojeździe oprócz niego znajdował się pasażer.

Taka postawa obywateli jest godna naśladowania i zasługuje na pochwałę, gdyż powyższa sytuacja mogła zakończyć się tragicznie zarówno dla podróżujących pojazdem Opel Astra jak i dla innych, przypadkowych użytkowników dróg. 

Trwa postępowanie przygotowawcze w tej sprawie.