Spotkanie w przedszkolu im. Misia Uszatka w Ostrzeszowie (13.09.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie w przedszkolu im. Misia Uszatka w Ostrzeszowie (13.09.2016r.)

Data publikacji 18.09.2016

dsc06540Kolejne spotkanie w związku ze nowo rozpoczętym rokiem szkolnym odbyło się w miniony wtorek w przedszkolu nr 6 w Ostrzeszowie. Policjantka przypomniała przedszkolakom najważniejsze zasady poruszania się po drogach oraz przedstawiła zawód policjanta. 

W miniony wtorek, tj. 13.09.2016 roku funkcjonariuszka ostrzeszowskiej komendy realizując ciąg spotkań profilaktycznych w związku z nowym rokiem szkolnym, uczestniczyła w spotkaniu z dziećmi w przedszkolu nr 6 im. Misia Uszatka w Ostrzeszowie.

Tematem spotkania z najmłodszymi było przypomnienie najważniejszych zasad dotyczących poruszania się po drogach, w tym przechodzenia przez jezdnię, kolorów sygnalizacji świetlnej, a także bezpiecznego przewożenia dzieci w pojazdach oraz prawidłowego zachowania się w trudnych sytuacjach np. zgubienia się.

Policjantka zapoznała dzieci z zawodem policjanta przedstawiając atrybuty wykorzystywane podczas codziennej służby, a kończąc spotkanie przekazała przedszkolakom drobne upominki w postaci elementów odblaskowych.

Warto również podkreślić, że w dzień poprzedzający wizytę policjanta w przedszkolu, spacerująca ulicami Ostrzeszowa grupa przedszkolaków spotkała pełniącego służbę dzielnicowego, który udzielił im instruktażu dotyczącego prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. 

mis1mis2mis3mis4mis5mis6mis7 mis8mis9