Kolejni "mali goście" w ostrzeszowskiej komendzie (28.09.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni "mali goście" w ostrzeszowskiej komendzie (28.09.2016r.)

Data publikacji 28.09.2016

img_7299Kolejne przedszkolaki odwiedziły ostrzeszowską komendę. Grupa z przedszkola "Słoneczny Zakątek" w Ostrzeszowie, realizując zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa, miała okazję przyjrzeć się pracy funkcjonariuszy oraz zwiedzić miejsce pracy stróży prawa.  

W środowe przedpołudnie Komendę Powiatową Policji w Ostrzeszowie odwiedziła grupa z przedszkola "Słoneczny Zakątek" w Ostrzeszowie. Dzieci w ramach realizowanych zagadnień związanych z bezpieczeństwem m. in. w ruchu drogowym, miała okazję naocznie przyjrzeć się pracy ostrzeszowskich policjantów oraz zwiedzić miejsce ich służby.

Pierwsze swoje kroki "mali gości" skierowali na plac komendy, aby zasiąść w policyjnym samochodzie, a także do kojców znajdujących się na terenie komendy, by przywitać się z czworonożnymi pupilami, tj. Cezarem oraz Szirą.

Kolejną atrakcją było spotkanie z funkcjonariuszem wydziału kryminalnego, który krótko opowiedział o swojej specjalności dotyczącej zabezpieczania m. in. śladów odcisków palców na miejscach zdarzeń, a następnie każde dziecko samodzielnie mogło wykonać tę czynność odciskając swoją dłoń na kartce papieru.

Służba dyżurna to w komendzie jedno z ważniejszych stanowisk, dlatego też zaprezentowano dzieciom w jaki sposób odbierane są zgłoszenia od obywateli dzwoniących na numery alarmowe oraz jak funkcjonariusze policji kontaktują się ze sobą za pomocą radiostacji.

Atrakcją dla maluchów była też możliwość wejścia do celi w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, które potocznie nazywają więzieniem. Mogli zobaczyć jakich zabezpieczeń używa się, aby niebezpieczna dla otoczenia osoba czy przestępca samowolnie nie opuściły tego pomieszczenia.

Na zakończenie spotkania przedszkolakom przekazano drobne upominki, które będą przypominać im o pełnej wrażeń wycieczce.

img_7276img_7282img_7288img_7309img_7315img_7324img_7328img_7329img_7331img_7332img_7334