Na jedenastce nie dostosował prędkości (06.10.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na jedenastce nie dostosował prędkości (06.10.2016r.)

Data publikacji 06.10.2016

kiaW Ostrzeszowie na krajowej jedenastce doszło do kolizji drogowej z udziałem trzech pojazdów. Sprawcą zdarzenia był kierujący samochodem ciężarowym, który nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków drogowych, przez co najechał na tył pojazdu osobówki marki citroen. W wyniku uderzenia pojazd marki citroen przemieścił się i uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu marki opel corsa. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Do zdarzenia drogowego doszło po godzinie 6:00 (06.10.2016r.) w Ostrzeszowie na drodze krajowej nr 11.

Policjanci na miejscu ustalili, że sprawcą kolizji był 29-letni mężczyzna (mieszkaniec miejscowości Cielcza) kierujący samochodem ciężarowym marki renult. Sprawca w wyniku nie dostosowania prędkości jazdy do panujących warunków drogowych najechał na tył pojazdu marki citroen, którym kierował 51-letni mieszkaniec Ostrzeszowa. Siła uderzenia była na tyle duża, że osobówka przemieściła się i uderzyła w tył poprzedzającego samochodu marki opel cosra, którym kierowała 43-letnia mieszkanka gminy Ostrzeszów;.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości uczestników kolizji - wszyscy byli trzeźwi. Wobec sprawcy zostało przeprowadzone postępowanie mandatowe.