Nie upewnił się, że był już wyprzedzany (15.10.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie upewnił się, że był już wyprzedzany (15.10.2016r.)

Data publikacji 16.10.2016

kogut_policyjnyKierujący citroenem xanita podjął manewr skrętu w lewo w momencie, gdy był już wyprzedzany przez kierującego mercedesem. Policjanci mandatem karnym ukarali sprawcę za spowodowanie kolizji w ruchu drogowym. Grzywną został także ukarany pokrzywdzony za kierowanie pojazdem pomimo braku do tego uprawnień oraz za przekroczenie linii ciągłej. 

W sobotę (15.10.2016r.) po godzinie 5:40 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Ostrzeszowie przy ul. Al. Wojska Polskiego.

Policjanci na miejscu kolizji ustalili, że sprawcą był 25-letni mieszkaniec Ostrzeszowa kierujący samochodem marki citroen xanita. Sprawca podjął manewr skrętu w lewo nie upewniając się, czy jest bezpiecznie i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki mercedes, który w tym czasie już go wyprzedzał. Mercedesme kierował 37-letni mieszkaniec Konina. 

Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, w wyniku zdarzenia ostrzeszowianin doznał ogólnych potłuczeń ciała. 

Stróże prawa 25-latka ukarali mandatem karnym. Podwójną grzywną ukarali również mieszkańca Konina za kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień oraz za przekroczenie linii ciągłej.