Weekendowe zdarzenia drogowe (04-06.11.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Weekendowe zdarzenia drogowe (04-06.11.2016r.)

Data publikacji 06.11.2016

Od minionego piątku (04.11.2016r.) Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie odnotowała aż siedem zdarzeń drogowych, tj, pięć kolizji oraz dwa wypadki. Ponadto policjanci z drogówki zatrzymali kierującego samochodem marki subaru, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 75 km/h.

kogut-kgp

1. W piątek (04.11.2016r.) po godzinie 15:30, w Ostrzeszowie przy ul. J. Piłsudskiego 57-letnia mieszkanka gminy Ostrzeszów, kierująca samochodem marki audi a6, wjeżdżając na skrzyżowanie o ruchu okrężnym nie ustąpiła pierwszeństwa i zderzyła się z nieustalonym pojazdem. Pokrzywdzony oddalił się z miejsca zdarzenia. Kobieta była trzeźwa, policjanci ukarali ją mandatem karnym.

2. Po godzinie 17:00 (04.11.2016r.) w miejscowości Bierzów, 33-letnia mieszkanka gminy Kobyla Góra, kierująca samochodem osobowym marki ford fiesta uderzyła w przebiegającą przez jezdnię zwierzynę leśną. Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali czynności służbowe w związku z kolizją drogową z udziałem zwierzyny leśnej.

3. Po godzinie 17:30 (04.11.2016r.) patrol Policji powiadomił dyżurnego, że najechał na kolizję drogową, do której doszło w Ostrzeszowie przy ul. Piastowskiej. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą była 25-letnia mieszkanka gminy Grabów nad Prosną kierująca samochodem osobowym marki seat cordoba. Kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki citroen berlingo, którym kierował 46-letni mieszkaniec gminy Ostrzeszów. Uczestnicy kolizji trzeźwi, sprawczyni została ukarana grzywną oraz punktami karnymi.

4. Również w miniony piątek (04.11.2016r.) po godzinie 22:30 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu osoby pieszej. Do zdarzenia doszło w miejscowości Palaty przy ul. Klonowej.

Na miejscu policjanci ustalili, że 29-letni mężczyzna (mieszkaniec gminy Grabów nad Prosną) nagle wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód marki peugeot pertner, którym kierował 28-letni mieszkaniec gminy Kraszewice.  Czynności służbowe wykazały, że pieszy był w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone wobec niego badanie wskazało ponad dwa promile alkoholu. Kierujący samochodem był trzeźwy. Pieszy w wyniku uderzenia doznał obrażeń ciała i został hospitalizowany w ostrzeszowskim Szpitalu. Przeciwko sprawcy zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie. 

5. Po godzinie 23:00 (11.04.2016r.) w Ostrzeszowie przy ul. T. Kościuszki doszło do kolizji drogowej. Policjanci na miejscu ustalili, że 21-letni mężczyzna (mieszkaniec miejscowości Pamiątków) kierujący samochodem marki ford transit, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki hyundai, którym kierowała 64-letnia mieszkanka Szczecina. Sprawca przyjął mandat karny.

6. Piętnaście minut po północy (05.11.2016r.) w miejscowości Ligota w gminie Kobyla Góra, policjanci z ostrzeszowskiej drogówki zatrzymali pojazd marki subaru. Samochodem kierował 23-letni mieszkaniec gm. Kobyla Góra. Mężczyzna z obszarze zabudowanym jechał z prędkością 135 km/h. Mundurowi sprawcy zatrzymali uprawnienia do kierowania oraz ukarali go karą grzywny.

7. Także w godzinach nocnych 00:36 (05.11.2016r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do któego doszło w miejscowości Ostrzeszów-Pustkowie.
Policjanci ustalili, że 18-letnia mieszkanka gminy Ostrzeszów, kierująca samochodem osobowym marki audi a3 nie dostosowała prędkości jazdy do panujących warunków na drodze, przez co zjechała na prawe pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo. Kierująca była trzeźwa. W samochodzie przebywało również dwóch pasażerów, jeden z nich 22-letni mieszkaniec Ostrzeszowa doznał poważnych obrażeń ciała. Hospitalizowano go w ostrzeszowskim Szpitalu. Mundurowi sprawczyni zatrzymali prawo jazdy.

W związku z wypadkiem drogowym prowadzone jest dalsze postępowanie.

8. Tuż przed godziną 12:00 (06.11.2016r.) na krajowej jedenastce w miejscowości Kochłowy doszło do wypadku drogowego. Funkcjonariusze ustalili, że 22-letnia mieszkanka gminy Ostrzeszów, kierująca samochodem osobowym marki volkswagen polo nie dostosowała prędkości jazdy do panujących warunków drogowych, w wyniku czego zjechała na przeciwny pas jezdni i doprowadziła do czołowego zderzenia z samochodem marki toyota yaris. Pokrzywdzony, to 35-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznała 22-latka i hospitalizowano ją w ostrzeszowskim Szpitalu. Policjanci prowadza dalsze postępowanie w tej sprawie.