Spotkanie z uczniami szkoły w Rojowie (11.10.2016r) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z uczniami szkoły w Rojowie (11.10.2016r)

Data publikacji 19.10.2016

obraz_169W trosce o bezpieczeństwo, przede wszystkim w ruchu drogowym, Policjanci z Wydziału Prewencji ostrzeszowskiej komendy przeprowadzili kolejną pogadankę z dziećmi. Tym razem miejscem spotkania była Szkoła Podstawowa w Rojowie.

W dniu 11.10.2016 roku dzielnicowy z Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie wraz z profilaktykiem społecznym udali się do Szkoły Podstawowej w Rojowie na spotkanie z uczniami dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale nie tylko.

Podczas pogadanki z uczniami klas I-III poruszono tematykę związaną z bezpieczeństwem na drogach, tj. przechodzenia przez jezdnię, korzystanie z sygnalizacji świetlnej, przepisów dotyczących poruszania się rowerem oraz noszenia elementów odblaskowych. Przypomniano również numery telefonów alarmowych do poszczególnych służb. 

Kolejnym etapem było spotkanie z uczniami klas IV-VI, z którymi poruszono tematykę poruszania się jako rowerzysta i pieszy, ale rozmawiano również na temat zagrożeń wynikających z korzystania z internetu oraz portali społecznościowych przypominając młodzieży, że surfując po sieci nie jesteśmy w niej anonimowi. 

obraz_177obraz_160obraz_180