Pokopał samochód oraz rzucił tabletem o ziemię (22.10.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pokopał samochód oraz rzucił tabletem o ziemię (22.10.2016r.)

Data publikacji 24.10.2016

krata_3Ostrzeszowscy policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie nietrzeźwego pracownika jednej z firm drogowych. Mężczyzna podczas kierowania ruchem umyślnie pokopał przejeżdżający pojazd. Z chwilą gdy poszkodowany kierujący wysiadł z samochodu, sprawca wyszarpnął mu z ręki tablet i rzucił nim o ziemię. Agresywny pracownik, gdy tylko wytrzeźwiał usłyszał dwa zarzuty: umyślnego uszkodzenia mienia oraz pełnienie w stanie nietrzeźwości czynności związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów.

Tuż po godzinie 12:00 (22.10.2016r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o agresywnym pracowniku jednej z firm drogowych, który umyślnie uszkodził mienie należące do uczestnika drogi, na której trwały prace remontowe.

Skierowani policjanci do miejscowości Pisarzowice ustalili, że 45-letni mężczyzna (mieszkaniec powiatu sieradzkiego) zatrudniony w jednej z firm drogowych na stanowisku kierującego ruchem, podczas przepuszczania samochodu osobowego marki ford focus, którym kierował 39-letni mężczyzna (mieszkaniec miejscowości Cząstków) umyślnie zaczął kopać w drzwi pojazdu powodując zarysowanie powłoki lakierniczej oraz wgniecenia karoserii. Ponadto z chwilą, gdy kierujący fordem wysiadł z samochodu, sprawca wyszarpnął mu z reki tablet, a następnie rzucił nim o ziemię.  

Jak się okazało sprawca był nietrzeźwy, badanie wykazało ponad promil alkoholu. Stróże prawa agresywnego pracownika zatrzymali w policyjnym areszcie. Jak tylko wytrzeźwiał usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczył umyślnego uszkodzenia mienia, za co grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Drugi z kolei zarzut dotyczył pełnienia w stanie nietrzeźwości czynności związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów. To przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.