Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie w przypadku zdarzeń o charakterze terrorystycznym (26.10.2016r.)

Data publikacji 27.10.2016

strzelecPolicjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie w ramach Narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015-2018 przeprowadzili szkolenie dla dyrektorów oraz pracowników placówek oświatowych z powiatu ostrzeszowskiego. Szkolenie dotyczyło zasad postępowania w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym.

W minioną środę (26.10.2016r.) w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przeprowadzili szkolenie dla dyrektorów oraz pracowników szkół z powiatu ostrzeszowskiego w zakresie zasad postępowania w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym. W szkoleniu policjanci wykorzystali materiały opracowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, tj. filmu pt.: „Wtargnięcie napastnika do szkoły” oraz „Zasady postępowania na wypadek wtargnięcia napastnika na teren placówki oświatowej”.

Spotkanie miało na celu zwrócenie uwagi przedstawicieli szkół na inny sposób działania, aniżeli postępowanie w związku z alarmem pożarowym. Z tego właśnie tytułu policjanci przekazali istotne informacje na temat zasad alarmowania w budynku szkolnym oraz jak należy postępować na wypadek wtargnięcia uzbrojonego napsatnika do szkoły. Policjanci także przekazali instrukcję postępowania w przypadku otrzymania informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego.

Na zakończenie szkolenia mundurowi zapoznali przedstawicieli szkół z dwoma nowymi narzędziami, jakie od miesiąca września zostały wprowadzone przez Policję do użytku publicznego, tj. "KRAJOWE MAPY ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA" oraz aplikacja na urządzenia mobilne "MOJA KOMENDA".

dsc_0410dsc_0408dsc_0413dsc_0417dsc_0419dsc_0422