Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjeżdżając z posesji nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu (30.10.2016r.)

Data publikacji 31.10.2016

kogut-kgpW Parzynowie, kierująca volkswagenem scharan, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w kierującego lancią. Siła uderzenia była na tyle duża, że pokrzywdzony przemieścił się i uderzył w opotowanie prywatnej posesji. Policjanci sprawczyni zatrzymali prawo jazdy oraz skierują przeciwko niej wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie. 

Do kolizji drogowej doszło po godzinie 13:00 (30.10.2016r.) w miejscowości Parzynów.

Skierowany patrol funkcjonariuszy na miejscu ustalił, że sprawcą zdarzenia była 30-letnia mieszkanka powiatu krotoszyńskiego kierująca samochodem marki volkswagen sharan. Kobieta wyjeżdżając z posesji, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z pojazdem marki lancia, którym kierował 30-letni mieszkaniec gminy Kobyla Góra. Siła uderzenia była na tyle duża, że pojazd pokrzywdzonego przemieścił się i uderzył w opłotowanie prywatnej posesji.

Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Stróże prawa 30-latce zatrzymali uprawnienia do kierowania, także skierują przeciwko niej wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie.