Postawa obywatelska godna naśladowania (03.11.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Postawa obywatelska godna naśladowania (03.11.2016r.)

Data publikacji 04.11.2016

Postawą godną naśladowania wykazali się kierujący pojazdami, którzy telefonicznie informowali dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie o niewłaściwym torze jazdy jednego z użytkowników drogi krajowej nr 11 poruszającego się w kierunku Kępna. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy.

alkomat_2

W czwartek 03.11.2016 roku w godzinach popołudniowych dyżurny ostrzeszowskiej komendy otrzymał co najmniej trzy zgłoszenia telefoniczne od kierowców poruszających się drogą krajową nr 11 w kierunku Kępna, których zaniepokoił niewłaściwy tor jazdy jednego z użytkowników drogi.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Rogaszyce, na drodze krajowej nr 11, samochód terenowy marki Suzuki, którym kierował 58-letni mieszkaniec Opola, który znajdował się w stanie nietrzeźwości, tj. 0,81 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Gdyby nie właściwa reakcja społeczeństwa, która zasługuje na pochwałę i uznanie, mężczyzna kontynuował by swoją jazdę do miejscowości Opole, narażając w ten sposób na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Postawa obywatelska, jaką wykazali się inni kierujący, pozwoliła uniknąć tragicznego w skutkach zakończenia jazdy przez nieodpowiedzialnego kierującego.

Kierującemu zatrzymano prawo jazdy i uniemożliwiono dalszą jazdę poprzez administracyjne zabezpieczenie kierowanego przez niego pojazdu.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.