Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w opłotowanie - Nietrzeźwi na drogach - KPP Ostrzeszów

Nietrzeźwi na drogach

Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w opłotowanie

Nie zachowanie odpowiedniej prędkości jazdy do panujących warunków drogowych było przyczyną kolizji drogowej, podczas której kierujący uderzył w opłotowanie prywatnej posesji. Ponadto sprawca zdarzenia był nietrzeźwy. W przedmiotowej sprawie prowadzone jest postępowanie.

Przed godziną 3:00 (28.08.2017r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że w Mikstacie przy ul. Grabowskiej osoba kierująca samochodem marki honda civik uderzyła w opłotowanie prywatnej posesji.

Policjanci na miejscu ustalili, że samochodem kierował 27-letni obywatel Mołdawii, który nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków na drodze. Mężczyzna po wyjściu z łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w opłotowanie, a następnie w bramę prywatnej posesji. Ponadto sprawca kierował pojazdem pod wpływem alkoholu, przeprowadzone wobec niego badanie stanu trzeźwości  wykazało ponad promil.

W wyniku kolizji ogólnych potłuczeń doznał tylko kierujący, w pojeździe przybywała także pasażerka, która nie żądała pomocy medycznej.

Funkcjonariusze 27-latka zatrzymali w policyjnym areszcie, jak tylko wytrzeźwieje z mężczyzną zostaną wykonane dalsze czynności w związku z zaistniałym zdarzeniem.