Najechał na tył naczepy - Nietrzeźwi na drogach - KPP Ostrzeszów

Nietrzeźwi na drogach

Najechał na tył naczepy

Nie zachowanie należytego odstępu od poprzedzającego pojazdu było przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Pustkowie-Mikstat. Okazało się, że sprawca kierował samochodem pod wpływem alkoholu, policjanci zatrzymali go w policyjnym areszcie celem wyjaśniania okoliczności zdarzenia.

Do zdarzenia drogowego doszło (18.11.2019r.) po godzinie 21:00 w miejscowości Pustkowie-Mikstat.

Policjanci na miejscu ustalili, że 26-letni obywatel Ukrainy kierując samochodem marki ford transit, jadąc prostym odcinkiem drogi nie zachował należytego odstępu od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył naczepy samochodu ciężarowego marki Scania, którego kierowca w tym czasie zatrzymał pojazd celem wykonania manewru skrętu w prawo. Ciężarówką kierował 62-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego.

Okazało się, że kierujący busem był pod wpływem alkoholu, przeprowadzone wobec niego badanie stanu trzeźwości wykazało blisko dwa promile. Kierujący scanią był trzeźwy.

Sprawca zdarzenia został zatrzymany w policyjnym areszcie, jak tylko wytrzeźwieje policjanci będą wyjaśniać z nim okoliczności kolizji.