Wtorkowi nietrzeźwi (02.07.2013r.) - Nietrzeźwi na drogach - KPP Ostrzeszów

Nietrzeźwi na drogach

Wtorkowi nietrzeźwi (02.07.2013r.)

alkomatWe wtorek policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zatrzymali cztery osoby kierujące pojazdami w stanie nietrzeźwości. U "rekordzisty" badanie wykazało ponad 2,5 ‰ alkoholu.  
1. Policjanci patrolując miejscowość Doruchów o godzinie 19:00 do kontroli drogowej zatrzymali 53-letniego mężczyznę (mieszkaniec pow. ostrzeszowskiego) kierującego rowerem. Czynności kontrolne wykazały, że mężczyzna był nietrzeźwy, przeprowadzone badanie wykazało blisko 1,5 ‰ alkoholu. Ponadto zatrzymany posiadał już czynny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy. Mężczyzna teraz odpowie za dwa przestępstwa, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za nie stosowanie się do orzeczenia Sądu. 
 
2. Tuż po godzinie 20:00 w miejscowości Przedborów policjanci do kontroli drogowej zatrzymali 43-letniego mężczyznę (mieszkaniec pow. ostrzeszowskiego) kierującego samochodem osobowym marki ford. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili, że mężczyzna był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało ponad promil alkoholu. Kierującemu stróże prawa zatrzymali prawo jazdy, mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. 
 
3. Policjanci patrolując miejscowość Stara Kuźnica po godzinie 20:00 do kontroli drogowej zatrzymali 65-letniego mężczyznę (mieszkaniec pow. ostrzeszowskiego) jadącego rowerem. Czynności kontrolne wykazały, że 65-latek był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 2 ‰ alkoholu. Ponadto rowerzysta posiadał już czynny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy. Zatrzymany jak jego poprzednik także odpowie za dwa przestępstwa, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za nie stosowanie się do orzeczenia Sądu.
 
4. Także w miejscowości Stara Kuźnica tuż przed godziną 21:00 policjanci do kontroli drogowej zatrzymali 55-letniego mężczyznę (mieszkaniec pow. ostrzeszowskiego) kierującego rowerem. Czynności kontrolne wykazały, że mężczyzna był nietrzeźwy, przeprowadzone badanie wykazało ponad 2,5 ‰ alkoholu.
 
Postępowanie w wymienionych sprawach prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną.