Nietrzeźwi na drogach

Weekendowi nietrzeźwi na drogach powiatu ostrzeszowskiego (08.07.2013r.)

alkomatPolicjanci patrolując drogi powiatu ostrzeszowskiego zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących pojazdami. 

1. Policjanci patrolując miejscowość Kaliszkowice Ołobockie (gm. Mikstat) po godzinie 19:00 do kontroli drogowej zatrzymali 63-letniego mężczyznę (mieszkaniec pow. ostrzeszowskiego) kierującego rowerem. Czynności kontrolne wykazały, że mężczyzna był nietrzeźwy, przeprowadzone badanie wykazało ponad 1,5 ‰ alkoholu.

2. W Doruchowie na ul. Kwiatowej po godzinie 17:00 policjanci do kontroli drogowej zatrzymali 39-letniego mężczyznę (mieszkaniec pow. ostrzeszowskiego) kierującego samochodem osobowym marki ford fiesta . Czynności kontrolne wykazały, że mężczyzna był nietrzeźwy, przeprowadzone badanie wykazało ponad promil alkoholu.

3. W miejscowości Kaliszkowice Kaliskie przed godziną 19:00 policjanci do kontroli drogowej zatrzymali 50-letniego mężczyznę (mieszkaniec pow. ostrzeszowskiego) kierującego rowerem. Czynności kontrolne wykazały, że mężczyzna był nietrzeźwy, przeprowadzone badanie wykazało ponad 3 ‰ alkoholu.

4. Po godzinie 19:00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że po drogach miejscowości Rogaszyce jeździ pojazd ciężarowy, natomiast jazda kierującego wskazuje, że może być pod wpływem alkoholu. Skierowani policjanci do miejscowości Rogaszyce napotkali wskazany pojazd. Dalsze czynności służbowe wykazały, że ciężarówką kierował 30-letni mężczyzna (mieszkaniec gm. Ostrzeszów), który był po alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1,5 ‰ alkoholu.

Postępowanie w wymienionych sprawach prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.