Nietrzeźwi na drogach

Wjechał do rowu, znajdował się w stanie upojenia alkoholowego (14.07.2013r.)

butelka1W miejscowości Ligota (gm. Kobyla Góra) policjanci zauważyli samochód osobowy marki renault megane, który znajdował się w przydrożnym rowie. Dalsze czynności wykazały, że kierujący pojazdem był pod wyraźnym wpływem alkoholu, także w takim stanie znajdowała się pasażerka przebywająca w pojeździe. 

Ostrzeszowscy policjanci po godzinie 1:30 (14.07.2013r.) patrolując miejscowość Ligota zauważyli znajdujący się w przydrożnym rowie pojazd marki renault megane.

Dalsze czynności wykazały, że pojazdem kierował 45-letni mężczyzna (mieszkaniec gm. Kobyla Góra), który jadąc prostym odcinkiem drogi z nieustalonej przyczyny nagle wjechał do przydroznego rowu. Kierujący pojazdem był w widocznym stanie upojenia alkoholowego - wyczuwalna woń alkoholu, bełkotliwa mowa, chwiejny krok. Ponadto mężczyzna przejawiał agresję w stosunku do wykonujących czynności służbowe policjantów. Również nie chciał poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu (od 45-latka pobrano krew do badania).

W pojeździe przebywała także pasażerka, której stan również wskazywał, że jest po alkoholu.

Sprawca zdarzenia odpowie przed Sądem nie tylko za kierowanie pojazdem po alkoholu, ale także za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym, kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień oraz używanie słów nieprzyzwoitych.