Wtorkowi nietrzeźwi (06.08.2013r.) - Nietrzeźwi na drogach - KPP Ostrzeszów

Nietrzeźwi na drogach

Wtorkowi nietrzeźwi (06.08.2013r.)

dsc_0149W miniony wtorek policjanci zatrzymali łącznie cztery osoby kierujące pojazdami w stanie nietrzeźwości. Rekordzistą był kierujący samochodem, badanie wykazało ponad trzy promile alkoholu.  

1. W miejscowości Kobyla Góra na ul. T. Sikorskiego o godz. 14:35 policjanci do kontroli drogowej zatrzymali 21-letniego mężczyznę (mieszkaniec gm. Kobyla Góra) kierującego samochodem osobowym marki opel vectra. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu (1,19 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu). 

Sprawcy przestępstwa zatrzymano prawo jazdy.

2. W miejscowości Marciniki (gm. Kobyla Góra) o godz. 15:45 policjanci do kontroli drogowej zatrzymali 41-letniego mężczyznę (mieszkaniec pow. ostrzeszowskiego) kierującego samochodem osobowym marki opel astra. Podczas kontroli stróże prawa od mężczyzny wyczuli wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad trzy promile alkoholu (1,79 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

W tym przypadku także sprawcy przestępstwa zatrzymano prawo jazdy.  

3. Także w miejscowości Marcinki po godz. 18:00 do kontroli drogowej policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu kępińskiego. Mężczyzna jechał na rowerze w stanie nietrzeźwości - badanie wykazało blisko promil alkoholu (0,47 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu). Ponadto 38-latek jadąc rowerem popełnił drugie przestępstwo polegające na nie stosowaniu się do zakazu wydanego przez Sąd kierowania pojazdami.

4. Również te same dwa przestępstwa popełnił 59-letni mężczyzna (mieszkaniec Rogaszyc) którego policjanci zatrzymali w Ostrzeszowie na ul. Bocznej kierującego rowerem.  Sprawca jadąc na rowerze nie stosował  się do zakazu Sądu kierowania pojazdami i do tego był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało ponad promil alkoholu (0,70 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

Dalsze czynności prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.