Piątkowi nietrzeźwi (16.08.2013r.) - Nietrzeźwi na drogach - KPP Ostrzeszów

Nietrzeźwi na drogach

Piątkowi nietrzeźwi (16.08.2013r.)

lizakW piątek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zatrzymali pięć osób, które kierowały pojazdami po alkoholu.

1. W Ostrzeszowie na ul. A. Piekary o godz. 7:40 policjanci do kontroli drogowej zatrzymali 23-letniego mężczyznę (mieszkaniec gm. Mikstat) kierującego samochodem osobowym marki opel vectra. Czynności kontrolne wykazały, że 23-latek kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 0,5 ‰ alkoholu (0,28 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

2. W Kobylej Górze na ul. T. Sikorskiego po godzinie 13:00 policjanci do kontroli zatrzymali 46-letniego mężczyznę (mieszkaniec gm. Kobyla Góra) jadącego rowerem. Jak się okazało rowerzysta kierował będąc w stanie po użyciu alkoholu, ponadto jadąc rowerem zlekceważył wydane wobec niego orzeczenie Sądu dotyczące zakazu kierowania wszelkimi pojazdami.

3. W miejscowości Mostki (gm. Kobyla Góra) o godz. 16:30 policjanci do kontroli zatrzymali 34-letnieg mężczyznę (mieszaniec Dziadowej Kłody) jadącego rowerem. Rowerzysta był nietrzeźwy, przeprowadzone badanie wykazało blisko jeden promil alkoholu (0,47 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

4.  W miejscowości Morawin (gm. Doruchów) przed godz. 18:00 policjanci do kontroli drogowej zatrzymali 49-letniego mężczyznę (mieszkaniec gm. Doruchów) kierującego samochodem osobowym marki opel vectra. Czynności kontrolne wykazały, że kierowca jechał po alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 0,5 ‰ alkoholu (0,30 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

5. Również w miejscowości Morawin po godz. 18:00 policjanci do kontroli zatrzymali 60-letniego mężczyznę (mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną) jadącego rowerem. Czynności kontrolne wykazały, że 60-latek był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wskazało ponad 2 ‰ alkoholu (1,08 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

Postępowanie w wymienionych sprawach prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.