Nietrzeźwi na drogach powiatu ostrzeszowskiego (21.08.2013r.) - Nietrzeźwi na drogach - KPP Ostrzeszów

Nietrzeźwi na drogach

Nietrzeźwi na drogach powiatu ostrzeszowskiego (21.08.2013r.)

butelka1We wtorek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zatrzymali trzy osoby, które kierowały pojazdami po alkoholu. Rekordzista miał ponad trzy promile alkoholu.

1. W miejscowości Czajków o godz. 17:40 policjanci do kontroli drogowej zatrzymali 42 -letniego mężczyznę (mieszkaniec Kuźnicy Błońskiej) kierującego samochodem osobowym marki fiat 126p. Czynności kontrolne wykazały, że 42-latek kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało blisko promil alkoholu (0,46 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

2. W miejscowości Bierzów o godzinie 19:00 policjanci do kontroli zatrzymali 45-letniego mężczyznę (mieszkaniec gm. Kobyla Góra) kierującego samochodem osobowym marki skoda fabia. Jak się okazało mężczyzna kierował po alkoholu, przeprowadzone badanie wykazało ponad 0,5 ‰ alkoholu (0,33  mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

3. W miejscowości Kuźnica Grabowska o godz. 19:40 policjanci do kontroli zatrzymali 49 -letnieg mężczyznę (mieszaniec gm. Kraszewice) jadącego rowerem. Rowerzysta był nietrzeźwy, przeprowadzone badanie wykazało ponad trzy promile alkoholu (1,66 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

 Postępowanie w wymienionych sprawach prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.