Obywatelskie zatrzymanie (11.09.2013r.) - Nietrzeźwi na drogach - KPP Ostrzeszów

Nietrzeźwi na drogach

Obywatelskie zatrzymanie (11.09.2013r.)

paragraf_2911Mieszkaniec Wieruszowa powiadomił Policję, że jedzie za pojazdem marki fiat punto, którego kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości. Podejrzany zatrzymał się w Ostrzeszowie na ul. Gen. Wł. Sikorskiego, zawiadamiający się nie mylił, zachowanie mężczyzny wyraźnie wskazywało, że znajduje się pod znacznym wpływem alkoholu. 

Tuż po godzinie 7:00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że mieszkaniec Wieruszowa jedzie za pojazdem marki fiat punto, którego kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu. 

Patrol Policji natychmiast został skierowany na ul. Gen. Wł. Sikorskiego w Ostrzeszowie, gdzie jak się okazało kierujący fiatem zatrzymał się na poboczu jezdni. Stróże prawa ustalili, że pojazdem kierował 40-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, którego zachowanie oraz bełkotliwa mowa wyraźnie wskazywało, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu

W trakcie wykonywanych czynności służbowych 40-latek odmówił poddania się badaniu alkotestem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Z uwagi na powyższe od podejrzanego pobrana została krew do badania.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie prowadzą dalsze czynności w tej sprawie w kierunku przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.